Kızılay’dan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİ’E Ziyaret

Türk Kızılayı İskenderun Şubesi adına; Şube Başkanı Ümit GÜNAY ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nuri KUNDAKÇI tarafından Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİ’ye ziyarette bulunuldu.

İskenderun Kızılay  Şubes Başkanı Ümit GÜNAY ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nuri KUNDAKÇI  Kısa bir zaman önce Hatay İl Sağlık Müdürü görevine atanan İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİ’ye ziyarette bulundular.  Şube Başkanı Ümit GÜNAY Şubenin 1937 yılında hayırseverler tarafından kurulduğunu. 1939 yılında Hatay’ımızın Anavatana kavuşma sürecinde insani olarak hizmetler verdiğini ve bugüne gelindiğinde İskenderun Kızılay Şubesinin, İskenderun ve Bölgede yapmış olduğu faaliyetlerden bahsetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİ ,  Türk Kızılayı’nın köklü bir geçmişi olduğunu , Kızılay’ın toplumda çok büyük bir yeri ve anlamı olduğunu ifade etti. Türk Kızılay’ının gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yaptığı çalışma ve faaliyetlerle büyük bir takdir topladığını ifade ederek başarılar diledi.